Vettel vyšiel z trate v prvej zákrute Okruhu Gillesa Villeneuvea v Montreale, Hamilton musel pribrzdiť a prerušiť snahu o predstihnutie súpera. Nemec preťal cieľovú pásku pred Britom, ale penalizácia rozhodla, že Mercedes si pripísal víťazstvo aj na siedmom podujatí sezóny. "Kam som mal ísť? Chcú nás o to pripraviť," protestoval Vettel. "Momentálne, samozrejme, prežívame veľké sklamanie. Nemyslím si, že Sebastian mohol urobiť niečo ináč, preto sa plánujeme odvolať," povedal tímový šéf Mattia Binotto.

Ferrari má 96 hodín od konca pretekov, aby zozbieralo dôkazy vo svoj prospech. Vettel v cieli zúril, namiesto parc fermé zaparkoval v garáži a odmietol rozhovory. V tíme ho neskôr presvedčili, aby sa aspoň zúčastnil na slávnostnom ceremoniáli, cestou naň dal tabuľu s jednotkou pred svoje miesto a pred Hamiltonov monopost umiestnil dvojku.

Sebastian Vettel bol po pretekoch poriadne naštvaný.
Sebastian Vettel bol po pretekoch poriadne naštvaný.
Zdroj: getty images

„Musíte byť absolútne slepí, keď si myslíte, že dokážete prejsť cez trávu a kontrolovať monopost. Mal som šťastie, že som nenarazil do steny. Kde do pekla som mal ísť? Hovorím vám: toto je zlý svet. Toto nie je fér,“ hovoril Vettel do tímovej vysielačky priamo počas pretekov.

Hoci sa Vettela snažili v tíme upokojiť, Nemec bol poriadne nahnevaný. „Neupokojím sa. Toto nie je fér. Nie je to fér. Som naštvaný. A mám právo byť nahnevaný. Nezaujíma ma, čo povedia ľudia,“ dodal.

Väčšina prítomných fanúšikov podporovala Ferrari a na pódiu bučala na britského obhajcu titulu a lídra šampionátu, ktorý dosiahol rekordné siedme víťazstvo v Kanade a 78. v kariére. "Nebučte na Lewisa. On videl, čo sa stalo. Nemali by ste bučať na neho, ale na tieto vtipné rozhodnutia," vyhlásil Vettel. "Ja som o tom nerozhodol, takže neviem, prečo bučia," čudoval sa Hamilton.

Môže vás zaujímať:

TOTO vám v TV neukázali: Krvavé jatky v bratislavskej aréne. Pozrite na reakciu Rytmusa!

VC Kanady vyhral Hamilton, Vettel druhý po penalizácii

FOTO Ďalšia svadba v slovenskom športe: Hokejový reprezentant a prezidentova poradkyňa si povedali ÁNO!

Naši futbalisti prichytení v jednom z podnikov:Aha, čo robili s neznámymi ženami na verejnosti!