Goncalves za sebou zanechal manželku Sofiu a hlavne ich dve deti, 9-ročnú dcérku Ericu a 7-ročného syna Reubena. Tie svojho milovaného ocka už, bohužiaľ, nikdy neuvidia. Portugalčanovi sa stala osudnou 7. etapa tohtoročnej Rely Dakar, ktorá sa premiérovo koná na pôde Saudskej Arábie. Pre zosnulého motorkára to bola už trinásta účasť na legendárnej rely, no s tragickými následkami. V nedeľu večer si ho organizátori uctili minútou ticha a slzám sa neubránili ani najtvrdší chlapi.

Nehody sa Goncalvesovi nevyhýbali ani v minulých rokoch. Počas vlaňajšieho Dakaru musel takisto predčasne skončiť po ťažkom páde a v roku 2016 ho dokonca musela odniesť do nemocnice helikoptéra. Jeho manželka vtedy prežívala obrovský strach a to sa nezmenilo ani v ďalších rokoch. „Ten Dakar bol pre mňa nesmierne stresujúci po dvoch ťažkých nehodách, ktoré mal. Na týchto pretekoch nikdy neviete, čo sa môže stať,“ povedala pred štyrmi rokmi Paulova polovička Sofia.

Počas svojich trinástich účastí sa až štyrikrát dostal do najlepšej desiatky a v roku 2015 siahal na víťazstvo, ale nakoniec obsadil 2. miesto za víťazným Marcom Comom. Goncalves zažil Dakar na všetkých troch kontinentoch, no práve premiéra na Arabskom polostrove ho stála život a nedokázal mu pomôcť ani Slovák Štefan Svitko spoločne s Tobym Priceom, ktorí sa pri ňom po nehode okamžite zastavili a privolali vrtuľník so záchranármi.

Synček Reuben a dcérka Erica sa už so svojím otcom v bazéne takto nevybláznia.
Synček Reuben a dcérka Erica sa už so svojím otcom v bazéne takto nevybláznia.
Zdroj: Instagram

Dojímavý odkaz od Jakeša

Tragédia Goncalvesa zasiahla aj nášho druhého motorkára Ivana Jakeša, ktorý na Dakare skončil skôr pre technické problémy. „Kamarát, keď sme sa predvčerom lúčili a priali si šťastie, netušil som, že sa už nikdy neuvidíme. Robil si však to, čo ťa napĺňalo a robilo šťastným a spokojným. Nikdy na teba nezabudnem, kamarát,“ napísal zdrvený Jakeš.