Rely bude prvý raz na území jednej krajiny, pretekárov čaká 10 etáp, v ktorých prejdú 5 600 km. „Trať bude kratšia, ale o to náročnejšia. Budeme oveľa častejšie jazdiť v piesku, bude to nebezpečné, ale mne takýto terén vyhovuje,“ povedal Svitko. Obaja slovenskí zástupcovia sa netaja vysokými ambíciami.

FOTO Motocyklista Jakeš po ročnej prestávke mieri na Dakar: Jeho mašina stojí poriadny balík!

„Chcem skončiť čo najvyššie. Mám nový motocykel. Dakar je však nevyspytateľný, spadnúť môžete v prvej i poslednej etape,“ dodal Svitko. O deväť rokov starší Ivan Jakeš si vlani urobil prestávku pre plánovaný štart v seriáli MS v country crosse. Po ročnej pauze nechce nechať nič na náhodu. „Každý športovec chce vyhrať, tak prečo by som nemohol ja. Stále ma to baví, urobil som všetko pre čo najlepší výsledok,“ prezradil pre šport24.sk Ivan.

Ivan Jakeš hlási návrat na Dakar: Méty sú len tie najvyššie!

Rely štartuje 7. januára a obaja naši pretekári sú už niekoľko dní v Peru. Svitko sa už stihol pochváliť zážitkom s netradičným odvozom, ktorý pripomínal skôr káru do šrotu ako seriózny dopravný prostriedok. „Keď príde po vás taxík,“ povedal so smiechom Svitko, ktorý sa pri pohľade na vrak miestneho taxikára neudržal smiechu a video hneď zavesil na sociálnu sieť.

Tento šrot si prišiel na letisko po Svitkovcov.
Tento šrot si prišiel na letisko po Svitkovcov.
Zdroj: Instagram