Koľko miliónov si zarobia pretekári F1? Viac nájdete TU!

Prvenstvo v novom ročníku formuly 1 bude obhajovať Max Verstappen z Red Bullu, ktorý ovládol posledné dve sezóny, pričom vlani získal majstrovský titul suverénnym spôsobom. Holanďan je momentálne azda najväčšou hviezdou motošportu, čo sa odzrkadľuje aj na jeho plate, na ktorý sa jeho konkurenti v štartovom poli vôbec nechytajú. S prehľadom odhadovaných zárobkov prišiel špecializovaný web planetf1.com.

O podobných peniazoch ako Verstappen môže už len snívať aj sedemnásobný majster sveta Lewis Hamilton. Jazdec Mercedesu si bude chcieť napraviť chuť po nevydarenom vlaňajšku, keď monopost jeho stajne mal po zmene pravidiel problémy a počas drvivej väčšiny sezóny sa len pozeral na chrbát svojho najväčšieho rivala. Napriek tomu ročný zárobok Hamiltona posadí bežného smrteľníka na zadok a v dobrom mu môžu závidieť aj mnohí pretekári.

Na jazdcov v tejto sezóne čaká až 23 pretekov a v seriáli sa objaví hneď niekoľko nováčikov. Tí musia svoje kvality ešte len predviesť a dokázať, že si ťažké milióny skutočne zaslúžia. Od skúseností, kvality a sily tímu sa následne odvíjajú aj samotné platy, pričom v porovnaní s tými najlepšími si pretekári ako Logan Sargeant, Oscar Piastri či Nyck de Vries zarobia len omrvinky.