Francúzske média informovali, že bývalý jazdec Ferrari je pri vedomí. „Mám na starosti Michaela Schumachera a s istotou môžem povedať, že je pri vedomí,“ potvrdila jedna zo sestričiek, ktoré sa starajú o prominentného pacienta v nemocnici Georgesa Pompidoua.

Schumacherov prevoz zo Švajčiarska do Paríža prišiel ako blesk z jasného neba. Pobyt v nemocnici vyvolal veľkú pozornosť. Veď ani jeho príchod nebol nejaký nenápadný. Síce jeho telo bolo podľa svedkov zakryté plachtou, ale sprevádzalo ho až tucet ochrankárov. Lenže francúzsky La Parisien tvrdí, že sa tak nestalo prvýkrát. „Liečili ho na klinike už dvakrát, ale vždy to bolo pod falošným menom,“ napísal denník. V nemocnici sa o neho stará kardiológ Philippe Menasche, ktorý sa špecializuje na liečbu kmeňovými bunkami. Pred piatimi rokmi ako prvý transplantoval kmeňové bunky do srdca od iného darcu.

Michael však stále nemôže sám chodiť ani sa postaviť na nohy.  V júli sa jeho blízky priateľ Jean Todt, ktorý ho často navštevuje, preriekol, že Schumacher stále nedokáže komunikovať. Podľa odborníkov by každé zlepšenie jeho zdravotného stavu bol priam lekársky zázrak.

„Nechcem špekulovať o Schumacherovi, lebo naozaj neviem, v akom stave sa nachádza. Povedzme, že šanca na zotavenie po šiestich rokoch vegetatívneho stavu je minimálne. Ak sa nič neudialo do jedného roka od nehody, tak teraz je to ťažké,“ povedal pre 24sata.hr neurochirurg Darko Chudy.

Chudy sa preslávil v medicíne tým, že pacientom s podobnou diagnózou, akú ma legendárny pilot, operuje do hlavy mikročip. Ten pomáha priviesť ľudí v kóme k vedomiu. Povrávalo sa, či aj Schumacherovci nezvolia túto medódu pre liečbu. „Rodina sa so mnou nekontaktovala. Vraj aj počuli o mojej práci. Nie je totiž žiadne tajomstvo. Metódu sme zaviedli pred niekoľkými rokmi a celý svet nej vie. Schumacherovci sa nakoniec rozhodli pre inú liečbu,“ priznal Chudy.