Ocon odštartoval z 12. miesta a po zaváhaní Yukiho Tsunodu sa so Sebastianom Vettelom bil o posledné bodované desiate miesto. Nemec využil šancu a prezul na nové pneumatiky pre suchý, čo mu nepomohlo a ďalšom kole prezúval opäť. Francúz to urobil opačne a do boxov nešiel vôbec. Po zastávkach v boxoch ďalších súperov sa dokonca prepracoval na 8. miesto, ale nedokázal ho uhájiť pred Carlosom Sainzom ani Lanceom Strollom. No a potom sa Ocon do konca pretekov musel modliť, aby mu zodreté pneumatiky vydržali. Vydržali a on skončil na 10. mieste so ziskom jedného bodu.

V skutočnosti podstúpené riziko jazdcovi Alpine nič nedalo. Vettel s výberom pneumatík prestrelil a tak Ocon by určite skončil v prvej desiatke. Miesto toho, aby so zastávkou v boxoch cítil istotu, si inžinieri v paddocku obhrýzali nechty, aby ich rozhodnutia neskončili tragédiou. Ocon sa síce hrdinsky vyrovnal s ťažkosťami, ale spôsobil si ich sám. „Bojoval som s Vettelom a trochu sme sa cez vysielačku s tímom hádali, či ísť prezuť alebo pokračovať. V tej chvíli som išiel dobré tempo, pneumatiky boli v dobrom stave a myslel som si, že musíme zariskovať a vyťažiť z toho. Vďaka tomu sme dostali malú odmenu v podobe jedného bodu,“ povedal po pretekoch Ocon.

Pneumatiky Oconavydržali celé preteky, ale zbytočne riskoval.
Pneumatiky Oconavydržali celé preteky, ale zbytočne riskoval.
Zdroj: Instagram F1

Fín Valtteri Bottas z Mercedesu triumfoval na Veľkej cene Turecka, šestnástom podujatí seriálu F1. Za ním prišli do cieľa Holanďan Max Verstappen a Mexičan Sergio Pérez z Red Bullu. Verstappen sa dostal na ćelo seriálu pred Lewisa Hamiltona, ktorý skončil piaty. Pre 32-ročného Bottasa to bolo prvé víťazstvo v sezóne, celkovo 10. v kariére a prvé od VC Ruska 2020. Zavŕšil ním úspešný víkend, keďže aj vďaka penalizácii tímového kolegu Hamiltona, ktorý vymenil motor, odštartoval z pole position.