Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton, ktorý ovládol víkendové preteky Formuly 1 v Štajersku, bol jediným, kto mal na sebe tričko Black Lives Matter. Ostatní jazdci si obliekli tričká s nápisom End Racism (Koniec rasizmu).

Hviezdni pretekári dodržali tradíciu a rovnako, ako to býva pred začatím aj iných športových podujatí, si na podporu proti rasizmu pokľakli. Urobili tak napríklad Hamilton, Bottas, Vettel. Naopak, nepokľakli jazdci ako Charles Leclerc, Max Verstappen, Kimi Räikkönen a Daniil Kvyat.

To tak trochu rozvírilo v pedoku zaujímavú diskusiu, prečo sa nerozhodli pridať k svojim ostatným kolegom. Fín Räikkönen svojou reakciou však ihneď všetkých schladil. „Každý má právo vyjadriť svoj názor po svojom, všetci piloti sú ale bezpochyby proti rasizmu,“ vysvetľuje pilot Alfa Romeo Racing.

Zaujímavú skúsenosť má z ceremoniálu pred pretekmi aj súčasný majster sveta Hamilton. „Niektorí jazdci sa pýtali, ako dlho to musíme robiť, niektorí cítili, že to raz minulý týždeň stačilo. Musel som ich len povzbudiť a povedať, že tu rasizmus bude ešte veľmi dlho. Ľudia, ktorí sú rasizmu vystavení, nemajú čas na to si oddýchnuť,“ opisuje hlavný aktér akcie Lewis Hamilton.