Syn Michaela Schumachera bude v tejto sezóne zbierať skúsenosti v americkom tíme Haas, ktorý však do novej sezóny vstúpil vo farbách ruskej trikolóry. Do stajne totiž nalial milióny eur otec druhého jazdca tímu Nikitu Mazepina, ktorý v Rusku patrí medzi najbohatších ľudí. Napriek tomu sa od mladých pretekárov zázraky nečakajú, keďže ich zamestnávateľ v minulej sezóne získal dokopy 3 body. Napriek tomu sa budú zraky miliónov fanúšikov upierať na nemeckého blonďáka a mnohým pri mene Schumacher na štartovom rošte naskočia zimomriavky. 

Oslovili sme odborníkov, ktorí dianie v zákulisí F1 podrobne sledujú, aby zhodnotili šance syna Michaela Schumachera. „Mick zdedil špičkové gény a bude to mimoriadne emotívny moment po deviatich rokoch vidieť opäť priezvisko Schumacher a skratku MSC na grafike. Aj jeho číslo 47 symbolizuje otca, štvorka ako obľúbené číslo a sedem ako počet titulov. Čo sa týka výkonnosti, bude to mať extrémne ťažké, pretože tím Haas berie túto sezónu ako prechodnú pred novými pravidlami a používa minuloročný monopost, ktorý len prefarbili do ruskej trikolóry. Haas bude určite najpomalší v štartovom poli, no na druhej strane Mick získa cenné skúsenosti. Na rozdiel od otca nie je taký agresívny pretekár, jazdí viac hlavou a premyslene. Veľa nám ukáže aj súboj s jeho tímovým kolegom Nikitom Mazepinom, ktorý je takou ruskou neriadenou strelou. Začiatku sú ťažké a najťažšie je sa do F1 dostať, no Mick má dva tituly z juniorských sérií, takže základ má určite kvalitný,“ povedal pre Šport24.sk populárny komentátor formuly 1 Števo Eisele.

Šance Schumiho syna vníma triezvo aj Maťo Homola. „V F1 veľa závisí od tímu a monopostu. Môže byť hocijako talentovaný, ale o najvyššie priečky nebude bojovať, no môže ukázať svoju rýchlosť a porážať tímového kolegu, čím dokáže, že má na to, aby jazdil aj v lepších tímoch, ako napríklad Charles Leclerc, ktorý si v Sauberi vybojoval miesto vo Ferrari. Mick si musí odrobiť svoju robotu, ale na najvyššie priečky to nebude, lebo na to jednoducho nemá auto,“ zhodnotil úspešný slovenský pretekár.

Skončí sa nadvláda Mercedesu?

Akú sezónu celkovo očakávajú slovenskí odborníci - podarí sa niekomu zlomiť kraľovanie Lewisa Hamiltona a Mercedesu? „Všetci dúfame, že budeme svedkami epickej bitky nielen medzi jazdcami, ale aj medzi tímami. Po testoch to vyzerá, že Red Bull našiel stratený výkon na Mercedes, ale nechcem predbiehať. Bude to však bitka medzi Verstappenom a Hamiltonom, ktorý chce získať rekordný ôsmy titul. Extrémne atraktívny bude aj boj o pódia za nimi, pretože stred poľa tvorí päť tímov, čo je desať jazdcov a mená ako Vettel, Alonso, Ricciardo, Leclerc, Sainz či Norris. Očakávam veľmi vyrovnanú sezónu,“ predikuje Števo Eisele. Veľa si od Red Bullu sľubuje aj Maťo Homola. „Ako každý správny fanúšik by som chcel, aby o prvé priečky bojovali viacerí ako dvaja jazdci. Verím, že tento rok Red Bull a možno aj McLaren budú vpredu. Ťažko dávať nejaké predikcie, ale verím, že Red Bull dokáže potrápiť Mercedesy.“