Corinna nehovorila o tom, ako na tom Michael momentálne je. Informovať o jeho zdravotnom stave dokonca zakázal súd, takže momentálne nikto nevie, čo sa so sedemnásobným majstrom sveta F1 deje. Michael stál pri budovaní vášne pani Schumacherovej a neskôr aj ich dcéry Giny. „Keď som mal 30 rokov, snívalo sa mi, že mám koňa. Michaela ma zobral do Dubaja a ukázal mi pravé arabské kone,“ povedala v rozhovore pre She‘s Magazine. Do jedného s menom Tyson sa zamilovala a tak vznikla jej vášeň pre jazdecký šport. Na desiate výročie sobáše kúpil Schumacher ranč.

Michael presedlal zo stoviek koní pod kapotou na jedného koňa, ktorého dostal od Corinny.
Michael presedlal zo stoviek koní pod kapotou na jedného koňa, ktorého dostal od Corinny.
Zdroj: Profimedia.sk

Corinna začala pretekať vo westernovom jazdení a v roku 2010 sa stala majsterkou Európy. „Nezabudnem, komu som za to dlžná. Je to môj manžel Michael,“ priznala matka dvoch detí.

V jej šľapajach išla aj dcéra Gina Maria (22), ktorá sa dokonca stala majsterkou sveta v tomto neolympijskom športe. „Je to pre mňa potešením, že môže robiť to, čo miluje a dosiahnuť tak veľa,“ hovorila Schumacherová. Veľkú kariéru vo westernovom jazdení predpovedal aj Michael. „ Povedal mi, že bude lepšia ako ja. Trochu ma to aj nahnevalo a pýtala som sa, že prečo by ma mala prekonať. Dostala som odpoveď lebo som vraj až príliš milá,“ vyrozprávala príhodu Corinna.