Buldog Roscoe sprevádza jazdca Mercedesu prakticky všade po svete a je neodlučiteľnou súčasťou britského pretekára. Hamilton sa pred pár dňami priznal, že z jeho štvornohého kamaráta urobil vegána. „Toto je Roscoe a mám ho už 8 rokov. Rád cestuje, hrá sa s paličkami, miluje basketbal a futbal. Celý život jedol normálnu stravu pre psov, ktorá obsahovala aj mäso. Vždy mal problémy s dýchaním, v dôsledku čoho nemohol chodiť ďaleko a trpeli aj jeho kĺby. Navyše mal aj kožné alergie,“ opísal pretekár problémy svojho psa.

Aj preto sa Hamilton rozhodol, že z Roscoea spraví vegána a z jeho jedálnička úplne vyhodí mäso. Jazdec Mercedesu si túto zmenu nevie vynachváliť a jeho pes je vraj ako vymenený. „Nemá žiadne problémy s dýchaním, nič mu už neobmedzuje hrdlo, zďaleka sa neprehrieva tak ako predtým a zamiloval si behanie. Okrem toho ho už netrápia žiadne alergie,“ rozplýval sa neohrozený líder priebežného poradia tejto sezóny. 

Brit však upozorňuje, aby ste podobné zmeny vždy konzultovali s veterinárom vášho domáceho miláčika. „Nutričné hodnoty musia ostať naplnené - to je najpodstatnejšia vec z toho celého,“ upozornil Hamilton potencionálnych majiteľov zvierat, ktorí by im chceli dopriať podobnú diétu bez mäsa a živočíšnych výrobkov.