Dvadsaťštyriročný Kanaďan napokon do Veľkej ceny nezasiahne, aj keď sa mohlo zdať, že z ťažkej nehody vyviazol bez vážnejších následkov. Jeho absenciu v pretekoch už potvrdil i tímový inžinier Mike Krack. "Stále pociťuje následky takejto silnej havárie. Našou prioritou teraz je, aby sa úplne a rýchlo zotavil. Spoločne sme sa rozhodli, že vynechá dnešné večerné preteky," uviedol Krack.

Sobotnú kvalifikáciu museli prerušiť po vážnej nehode Lanca Strolla, ktorý na svojom Aston Martine narazil vo 150 kilometrovej rýchlosti do bariér. Dvadsaťštyriročný Stroll stratil kontrolu nad svojím monopostom na obrubníku pred poslednou zákrutou mestského okruhu v Marina Bay. K havárii došlo počas jeho záverečného pokusu v Q1, pilot figuroval na poslednom mieste a bojoval o miesto medzi najlepšou pätnástkou a postup do druhej časti kvalifikácie. Bezprostredne po incidente hlásil prostredníctvom vysielačky do boxov: "Som v poriadku". Jazdec vníma ako príčinu nehody zlú teplotu pneumatík. "Bolo to naozaj zlé. Mali sme zlý výjazd s premávkou a v pneumatikách nebola žiadna teplota. Nemali žiadnu priľnavosť. Myslel som si, že vypadneme a snažil som sa tlačiť, aby som dohnal nejaký čas, ale nevyšlo to," povedal s odstupom času Stroll.

Carlos Sainz na Ferrari vyštartuje do nedeľnej Veľkej ceny Singapuru formuly 1 z prvého miesta. Španiel dosiahol čas 1:30,984 a získal svoju druhú pole position za sebou a piatu v kariére celkovo. Za ním skončil s mankom 72 tisícin sekundy George Russell na Mercedese, tretí bol ďalší jazdec Ferrari Charles Leclerc. Jasný líder šampionátu Max Verstappen skončil jedenásty a jeho kolega Sergio Perez ešte o dve priečky nižšie.