Hamilton vyhral finále v Abu Dhabí, pred ktorým už mal istý titul majstra. Po pretekoch sa vyrozprával zo svojich pocitov a nevylúčil možnosť, že prestúpi do Ferrari a je otvorený stretnutiu s prezidentom Ferrari Johnom Elkannom.

„Lewis u nás zostane na 75%. Z racionálneho hľadiska hovorí všetko za to, aby náš vzťah pokračoval z obidvoch strán. Ale na druhej strane je tu 25%, ktoré nemáme pod kontrolou. Uvidíme teda, čo prinesú najbližšie mesiace,“ naznačil niečo šéf Mrcedesu Toto Wollf.

Šesťnásobný majster sveta v F1 Hamilton získal všetky tituly s monopostom s trojcípou hviezdou vpredu. „Už niekoľko rokov som si len tak nesadol a nezvažoval iné možnosti, pretože sme išli našou cestou. Stále ideme po tejto ceste, ale je toho čoraz menej, čo by nás posúvalo,“ pripustil menšiu stratu motivácie Brit a dodal: „Tam, kde som, sa mi páči. Takže nerozhodol by som sa narýchlo, ale musím aj rozmýšľať o tom, čo chcem, keďže sa blíži posledné štádium mojej kariéry.“

Odchod z Mercedesu by nemusel byť ihneď. Očakáva sa, že by sa tak stalo až pred sezónou v roku 2021. Práve v nej sa uplatnia revolučné zmeny, ktoré by mali ukončiť dominanciu Mercedesu vo Formule 1. Dokonca sa hovorí , že anglo-nemecký tím to zabalí úplne.