V praxi to znamenalo, že 200 kilometrov šiel na jednej nohe. Našťastie prišiel deň voľna a náš pretekár si dal veci do poriadku, potom však kvôli zraneniam musel odstúpiť z pretekov. Hokejová legenda priznala, že pred motorkami má veľký rešpekt.

„Už ako 12-ročný som jazdil na motorke po Ružinove, ale vtedy nebola žiadna doprava. Mal som až tri stroje a poviem vám, že je to ťažšie, ako šoférovať na aute. Taký pretekár na Dakare musí mať nielen kvalitný motocykel, ale ovládať aj navigáciu a mať úžasnú fyzickú prípravu. Bohužiaľ, jemu sa stalo, že mal technický problém. Možno sa to dalo riešiť doma, ale prihodilo sa. Ak zlyhá motorka, môžete byť akokoľvek dobrý, nepomôžete si. To, čo sa stalo, si musia na vrub pripísať aj mechanici a celý doprovod,“ povedal Golonka.

GOLONKOVINY Legenda prehovorila o Jakešovej smole na Rely Dakar: Ak zlyhá motorka, nepomôžete si
Zdroj: Július Dubravay

Bývalý československý reprezentant má veľký rešpekt pred Dakarom. „Je to najnamáhavejšia súťaž na svete. Máme tam dvoch pretekárov. Ivan Jakeš už ťažko napraví deficit, jednoducho mal smolu, zlyhala technika. Dakar je raz do roka, musíte mať aj šťastie,“ uzavrel Golonka.

Mohlo by vás zaujímať:

Rozhodcovia chceli potrestať Svitka, on to vyriešil po svojom: Vyberal som ich za krky ako zajace z koterca

Andreas Žampa skončil v obrovskom slalome dvadsiaty a pobavil divákov: Do cieľa sa došúchal po zadku

Belasým bojovný výkon nestačil: Slovan padol už v šiestom zápase za sebou