FOTO Vettela z nečakanej akcie nájdete TU!

Ženy to v Saudskej Arábii mali a stále majú veľmi zložité. Hoci tamojší režim postupne uvoľňuje rôzne opatrenia, stále patrí medzi najkonzervatívnejšie na svete a porušovanie ľudských práv je v tejto moslimskej krajine neustále na bežnom poriadku. Možno aj to viedlo štvornásobného majstra sveta Sebastiana Vettela, aby si v Džidde zajazdil s tamojšími ženami. 

Jazdec tímu Aston Martin pozval miestne dámy, aby si s s ním zmerali sily na motokárovom okruhu. Ženy totiž ešte pred pár rokmi v Saudskej Arábii šoférovať nemohli vôbec! Vettel je známy svojimi liberálnymi postojmi a tamojším šejkom jeho akcia možno nebola po chuti, no mohli sa len nečinne prizerať, ako sa nemecký pretekár preháňal v motokárach s niekoľkými ženami naraz. 

„Sme tu prvýkrát a pred pretekmi v Saudskej Arábii padlo veľa otázok. Uvažoval som, čo môžem urobiť. Veľa sa hovorí o ľudských právach a spomínajú sa najmä negatívne príklady, no ja som chcel ukázať aj pozitívnu stránku. Ženy tu môžu šoférovať len od roku 2018, no dievčatá ma nesmierne prekvapili a zapôsobili na mňa. Možno v budúcnosti budú naozaj pretekať a dosahovať úspechy. Bol to skvelý deň, ktorý som si užil a som rád, že som mohol prezentovať hodnoty, ktoré sú pre mňa dôležité,“ uviedol Vettel.