Základom úspechu na náročnom púštnom dobrodružstve je pre každého pretekára tím, ktorý si okolo seba vyskladá. Súčasťou toho Svitkovho na jeho v poradí dvanástej Rely Dakar je hlavný a jediný mechanik Zlatko Novosád a manažérskej funkcie sa tentoraz zhostila Daniela Ozanová, ktorá zažila Dakar na vlastnej koži už aj v nedávnej minulosti.

SEXI zábery Svitkovej krásnej manažérky nájdete vo FOTOGALÉRII

O atraktívnej rodáčke z Banskej Bystrice sa hovorí, že rely je jej život. Sama si ako účastníčka vyskúšala Sardinia Legend Rally i domáce preteky Contec Rally v Lučenci. Okrem toho roky pôsobila ako manažérka v poľskom tíme Wisniewski, s ktorým absolvovala aj Dakar v roku 2017 a aj od dva roky neskôr. A aké sú jej povinnosti na tohtoročnom púštnom dobrodružstve v slovenských farbách? Okrem toho, že nášmu skúsenému pretekárovi pomáha s preberaním všetkých podstatných informácií od organizátorov a vybavuje, keď chýba nejaký náhradný diel, stará sa aj o upratovanie sprievodného vozidla či pomáha rozkladať a baliť zázemie v bivaku.

Lenže to však nie je z jej povinností zďaleka všetko. Vzhľadom na to, že aj 43. ročník sa rovnako ako vlani odohráva v Saudskej Arábii, jednou z nepísaných úloh Daniely Ozanovej je, aby ako blondína z Európy na návšteve arabského sveta pútala pozornosť domácich. A kým Svitkovi sa to do včera výsledkami až tak nedarilo, sympaťáčke z jeho tímu to podľa informácii portálu Redbull.com ide vynikajúco.