Jedenásteho októbra je na programe VC Eifelu na nemeckom Nürburgringu, o dva týždne neskôr bude mať premiéru v F1 portugalské Portimao a 1. novembra zamieri šampionát do talianskej Imoly na VC Emilia-Romagna. Ani jedna z týchto tratí nefigurovala v pôvodnom 22-zastávkovom kalendári.

Na Nürburgringu sa bude súťažiť prvýkrát od roku 2013, Imola sa na mapu F1 vráti po prvý raz od roku 2006. Neslávne známou sa stala v roku 1994, keď tam počas súťažného víkendu zahynuli Rakúšan Roland Ratzenberger i trojnásobný majster sveta Ayrton Senna z Brazílie. V Taliansku sa v tejto sezóne budú konať až tri podujatia, 6. septembra sa pôjde "klasická" VC Talianska v Monze, o týždeň neskôr bude F1 debutovať v Mugelle na VC Toskánska.

VC Kanady sa mala pôvodne uskutočniť už v júni, nedočká sa však ani náhradného termínu. Po trinástich naplánovaných pretekoch by chcela F1 uzavrieť ročník aspoň dvoma podujatiami v Bahrajne a SAE. Pätnásť súťaží je potrebných, aby seriál naplnil svoje televízne záväzky. V hre sú ešte ďalšie ázijské preteky v Malajzii a Vietname. "Sme radi, že sme mohli pokročiť vo finalizácii našich plánov na sezónu 2020. Vítame Nürburgring, Portimao a Imolu v upravenom kalendári. Chceme sa poďakovať našim úžasným partnerom v Amerike, tešíme sa, že v nasledujúcom ročníku budeme opäť spolupracovať," citovala šéfa F1 Chasea Careyho agentúra DPA.