Posledné ročníky neohrozený kráľ F1 Hamilton má v tohtoročnom seriály veľkú konkurenciu v podobe jazdca Red Bullu Verstappena. Holanďan vedie dva preteky pred koncom sezóny o 8 bodov práve pred pilotom Mercedesu. Ten zvolal začiatkom týždňa tlačovú konferenciu a začína vyvíjať na svojho súpera psychický tlak. Hamilton opakoval, že chce byť „najčistejším” jazdcom, lebo presne tak ho vychovali. Súčasne si pritom rýpol do svojho majstrovského súpera. „Je to jednoducho o tom, ako ma otec vychoval,” povedal Hamilton, ktorého slová cituje Motorsport.com.

Sedemnásobný majster sveta narážal na agresívny štýl jazdy, ktorým je Verstappen známy a pravidelne sa ním prezentuje. Neraz sa stalo, že kvôli jeho nebezpečným manévrom vyradil z pretekov seba, ale aj súpera. Maxa vychovával otec Joso, ktorý je známy tým, že má násilnícku povahu a spôsobil viacero problémov. „Som starší a pozerám sa viac na osobnosť jednotlivých pretekárov. Na ich pozadie a výchovu. Práve naša výchova spôsobuje, ako konáme a ako sa správame. Či dobre alebo zle. Tomuto sa snažím porozumieť a vďaka tomu viem lepšie pochopiť, aká osobnosť je ten, s kým pretekám,” zdôraznil Lewis na tlačovej konferencii.

Angličan sa na Veľkej cene Saudskej Arábie a v Abu Dhabi chce presadiť svojou rýchlosťou, tvrdou prácou a odhodlanosťou. Čoraz jasnejšie pritom naznačoval, že Max Verstappen to všetko vníma a robí inak. Pravdepodobne mu nevie zabudnúť kolíziu z Monzy a v čerstvej pamäti má aj brazílske vytlačenie mimo trate. „Musím byť veľmi, veľmi opatrný. Opatrnejší ako kedykoľvek predtým. V každom okamihu musím byť pripravený za každú cenu sa vyhnúť kolízii. A to aj tak, že prípadne budem musieť vyjsť mimo trate. Veď predsa chcem prísť do cieľa, nie?“ dodala ikona motošportu Lewis Hamilton.