Riaditeľ pretekov Andrew Westacott potvrdil, že v Albert Parku aktivujú štvrtý úsek s lepšími možnosťami na predbiehanie. Ten bol k dispozícii už vlani, no pre obavy niektorých jazdcov zostali kompetentní len pri troch DRS zónach.

Okruh v Melbourne prešiel minulý rok zmenou na hranici druhého a tretieho sektoru. Zo sekcie dvoch zákrut sa stala v podstate rovinka a jazdci dosahovali maximálnu rýchlosť okolo 330 km/h. Tá sa má tento rok zvýšiť o ďalších desať čísel a podľa Westacotta je v ohrození aj rekord okruhu. Ten drží na tejto konfigurácii Monačan Charles Leclerc z Ferrari (1:20.260).

Systém DRS (drag reduction system) prišiel v roku 2011. Jazdcom umožňuje v určitých častiach okruhu otvoriť zadné krídlo, zmeniť tak prúdenie vzduchu okolo monopostu a dosiahnuť výrazne lepšiu rýchlosť. Piloti ho môžu využiť pokiaľ idú v tesnom závese za súperom a strácajú naňho menej ako sekundu. Nie je povolený v prvých troch kolách pretekov, za dažďa ani v prípade žltých vlajok či výjazdu bezpečnostného vozidla. DRS zóny bývajú v drvivej väčšine na rovinkách.

VC Austrálie je na programe 2. apríla ako tretie podujatie tohto ročníka F1. Odštartujú ho preteky v Bahrajne (5.3.) a v tom istom dejisku sú tento týždeň na programe predsezónne testy (23.2.-25.2.). Informácie priniesla agentúra AFP a austrálske médiá.