„Mne už tretíkrát stojí penis,“ začínalo niekoľko sekundové video, ktoré zverejnili na stránke tímu Lopraisa. Človek by si aj myslel, že pár sekúnd pred štartom sa budú pretekaniu venovať viac, ako len poprianím si veľa šťastia. Konverzácia troch členov posádky sa opäť sexisticky zvrtne, keď ide okolo dcéra ich súpera Koloce. „Aha, černoška z Roudnice ide vpravo. Ona tá jedná je celkom plochá a „pojazdná“ a tá druhá zas moc nie,“ ozvala sa podľa Expres.cz z kabíny narážka na 16-ročné dvojčatá Aliyyah a Yasmeen.

Otec Martin Koloc si svoje dcéry zastal.
Otec Martin Koloc si svoje dcéry zastal.
Zdroj: Profimedia.sk

Odpoveď na seba dlho nenechala čakať a svoje dcéry si zastal otec. „Najradšej by som sa k celej veci nevyjadroval. Len toľko, že mi pripadá úplne nevhodné sa podobným spôsobom vyjadrovať o kolegovi či budúcom súperovi. Aleš pozná moje deti odmalička a ak v ňom evokujú spojenie rasy, erekcie a dominancie, tak by som mu odporučil návštevu u doktora Radima Uzla,“ poslal Koloc Lopraisa k sexuológovi.

„Pre nás  je niekedy veľmi ťažké reprezentovať vlasť a nášho otca, keďže s podobnými rasovými a niekedy aj perverznými posmeškami sa v Česku stretávame veľmi často,“ komentovali výroky lopraisovcov dvojičky, ktoré sa o dva roky  chystajú na Dakare pretekať. Teraz len nasávajú atmosféru s fotoaparátmi v ruke. Ich mamou je bývalé Miss Seychely.