Benko je v Bratislave známy ako MMA zápasník. V Česko-slovenskej organizácii Oktagon si dokonca odkrútil aj dva zápasy. Ľudia ho však predovšetkým poznajú ako stavebníka. Figuruje totiž vo viacerých firmách zameraných na výstavbu nehnuteľností, ktoré v okolí Bratislavy za posledné roky postavili desiatky domov.

Podľa Aktualít však budia firmy, v ktorých už oficiálne nefiguruje, veľkú pozornosť. Eseročke Benalex Development Corp, ktorú na konci roka 2018 predal maďarskému podnikateľovi Jánosovi Nagymu, evidovali k aprílu 2020 daňové nedoplatky vo výške vyše 630-tisíc eur. Firma Foreign trade activities, ktorú mal v spoluvlastníctve do roku 2015, zas k rovnakému dátumu vykazuje dlhy vo výške 30-tisíc eur. 

Peter Benko v nich už nefiguruje, no Aktuality upozornili na fakt, že Benalex si ešte za jeho pôsobenia, v roku 2017, vypýtala od štátu vratku DPH vo výške 360-tisíc eur. O ďalšiu vratku dane za vyše 440-tisíc požiadala aj ďalšia firma, v ktorej Benko figuroval. Podozrivo je tiež v súčasnosti spoluvlastnená práve Jánosom Nagym.

Zdroje blízke Aktualitám potvrdili, že Inšpekcia Finančnej správy obe vratky za takmer 800-tisíc teraz preveruje. Je otázne, či sa to bude týkať bytostne jeho, alebo sa v prípade dokázania podvodu za to budú zodpovedať iní. Ďalším zaujímavým zistením je, že v čase vyplatenia oboch vratiek DPH bol navyše šéfom sekcie boja proti daňovým podvodom Ladislav Hanniker, ktorý sa s Petrom Benkom dobre pozná.