Škondrič, ktorý je bývalý slovenský zápasník a v súčasnosti hlavný tréner jednej z najlepších česko-slovenských MMA organizácii Oktagon, sa rozhodol navštíviť študentov na Súkromnej odbornej strednej škole ochrany osôb a majetku. Jeho prítomnosť študentov nadchla. Sám si nevedel vynachváliť ich záujem o bojové športy. Teší ma ich nadšenie. Myslím, že je to aj preto, že na tejto škole sú združení žiaci, ktorí sa športu venujú fakt aktívne. Ja, ako prošportový typ to kvitujem. Vidno, že sa snažia, a že chcú niečo dosiahnuť. Tiež preto, že chcem žiakov takto podporiť, motivovať ich a ukázať im trochu viac ako vidia v televízii,“ povedal rodák z Bratislavy.

Pedagógovia na tejto škole pripravujú žiakov pre výkon povolaní v bezpečnostných zložkách a do ozbrojených síl. Neoddeliteľnou súčasťou ich študijného plánu je trénovanie bojových umení. Dôraz sa kladie na sebaobranu, aikido a thajský box. Skondrič vedel po pár sekundách, že študenti nie sú žiadni začiatočníci. Tréning bol super, vidno, že na tejto škole sa trénujú bojové športy. Okrem toho, že perfektne zvládajú kotúle, angličáky a kliky, som bol milo prekvapený, že sa na zemi uzatvárali aj nejaké triangle, čo sú techniky z MMA. Videl som tu aj talenty, nepoznám ich síce po mene, ale pár som si ich všimol, traja, štyria boli takí, že by sa z nimi dalo pracovať,“ pokračoval jeden z „otcov“ slovenskej MMA.

Z tejto strednej školy vyšlo mnoho vojakov, policajtov, ale aj zápasníkov ako bratia Michalekovci. Legenda slovenskej MMA má čuch na talenty. Presne vie, čo musí daný športovec spĺňať, aby bol úspešný zápasník. Už na strednej škole môže dieťa vedieť, že chce byť profesionálny fighter. A keď sa mu niekto venuje, či už rodič, tréner, alebo v škole, ktorá je na to zameraná, určite mu to môže veľmi pomôcť. Veľa spraví aj genetika, niekto sa už narodí ako bojovník a má predpoklady byť fyzicky zdatný. Pomôcť mu môže aj gymnastika, judo, alebo zápasenie. MMA je hlavne komplexný, náročný šport, kde treba byť pripravený psychicky aj fyzicky,“ dodal Ilja Škondrič, ktorý v Oktagone trénuje také hviezdy ako Gábora Borárosa čiTomáša Deáka.

Mohlo by vás zaujímať 

VIDEO ZIMOMRIAVKY! Vychutnajte si zlatú jazdu Vlhovej aj s bláznivou bodkou Slovenky v cieli!

Koniec v XFN? Terminátor Vémola môže zmeniť v Česku celú MMA scénu

Hviezda bojových športov Conor McGregor zobral syna na pláž: Z drsniaka vzorný otecko 

Legendárny Hochschorner neveril vlastným očiam: Počas prípravy sa stretol so svetoznámou hudobníčkou