Ako je v súčasnosti na Slovensku zdaňovaný hazard?
Slovenské stávkové spoločnosti platia na Slovensku jedny z najvyšších daní. Daň zo zisku odvádzame v štandardnej výške 21 % tak ako všetky právnické osoby. Navyše však platíme aj špeciálny odvod z výťažku vo výške 22,7 %. Je to odvod 22 % do štátneho rozpočtu a 0,7 % ako príspevok na financovanie Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH).

Čo konkrétne spadá pod daň 22,7 percenta?
Pri súčasnom modeli platia prevádzkovatelia 22,7 % z výťažku. Výťažok je rozdiel medzi stávkami hráčov a vyplatenými výhrami hráčom. Teda ide o peniaze, ktoré stávkovým spoločnostiam ostanú, keď zo všetkých vkladov vyplatia výhry hráčom. Stále pritom nejde o zisk prevádzkovateľov, z výťažku ešte musia pokryť aj všetky svoje investičné a prevádzkové náklady. 

V porovnaní s okolitými krajinami sme ako na tom? 
Pri porovnaní s inými európskymi krajinami je na Slovensku už v súčasnosti vyššia miera zdanenia (aj v prípade kurzových stávok, aj v prípade online kasína) ako je európsky priemer. Kým na Slovensku je to aktuálne 22,7%, európsky priemer je na úrovni cca. 19 %. Estónsko má napríklad 5% a Belgicko 11%.

Na ďalšej strane sa dozviete, aké následky to bude mať pre slovenský šport