Veronika Velez-Zuzulová poskytla rozhovor v relácii s Oľgou Konečnou pre RTVS Šport, kde popísala nielen svoju kariéru, ale zaspomínala si aj na krásne chvíle v tej Petinej. Jej situácia sa dá porovnať s tou, ktorou si teraz prechádza aj Vlhová, ktorá tvrdí, že jej tikajú biologické hodiny, a preto by o nejaký čas chcela ukončiť kariéru.

"Ja som to mala možno ľahšie preto, že som žena. Mojím ďalším snom alebo cieľom bolo mať dieťa, čo sa mi podarilo veľmi rýchlo, za čo som bola veľmi vďačná," priznala Zuzulová a spomenula, že nie pre každého športovca je jednoduché sa zaradiť do reality po skončení kariéry.

Vlhová sama priznala, že keby bola muž, vedela by si predstaviť ťahať kariéru dlhšie. Veď aj Lindsey Vonnová lyžovala do 34. rokov. "Neskorý odchod do dôchodku je pre mužov jednoduchší. Ja by som zas chcela mať rodinu, tikajú mi biologické hodiny. Zároveň som sa naučila nepozerať príliš dopredu. Olympiáda 2026 je teraz vzadu v mojej mysli. Uvidíme, čo príde potom," povedala Petra pre Blick.

Zuzulová v minulosti priznala, že nemala najlepší vzťah s novinármi. Po odchode do športového dôchodku sa to však zmenilo. A to preto, že sa sama vrhla do žurnalistiky. 

Vlhová v niekoľkých ohľadoch predbehla úspechy Zuzulovej. Na pódium sa dostala tridsaťkrát, zatiaľ čo u Vlhovej to už teraz je oveľa viac. Závidí jej to? "Viem, že sa to deje aj vo Francúzsku. Keď napríklad komentuje bývalá pretekárka, tak vždy je tam cítiť určitú formu závisti alebo nejakej neprajnosti domácim pretekárkam, čo si myslím, že na Slovensku nemohli mať ľudia pocit, žeby som Peti nefandila," priznala bývalá lyžiarka. 

Veronika je veľmi rada, že po nej Peťa prebrala žezlo a chopila sa svojej úlohy lyžiarky veľmi dobre. Dokonca patrí medzi svetovú špičku, no trochu ju mrzí, že Vlhová zatiaľ takúto nasledovníčku nemá.