Slovenka žije vo francúzskom Chamonix, kde odmalička vedie syna Julesa k lyžovaniu. „Vo Francúzsku deti nemajú v stredu školu, tak lyžuje trikrát týždenne,“ hovorí pre idnes.cz Zuzulová, ktorá priznáva, že aj po kariére si obuje slalomové lyže. Súťažný duch v nej teda zostal, ale… „Jediné, čo tam nie je, je fyzická kondícia. Slalom by som až do konca nezišla,“ tvrdí.

Zuzulová od minulej sezóny rozšírila tím Slovenky reprezentujúcej Česko Martiny Dubovskej. Nejde o funkciu trénerky, ale skôr poradkyne. „Nie som pri nej preto, aby som jej hovorila, že všetko, čo robí, je úžasné, keď to nie je pravda. Vždy jej poviem, čo si myslím a čo je potrebné, aby počula,“ vysvetľuje Zuzulová, ktorá s úsmevom dopĺňa, že občas si obula lyže, aby Dubovskej v praxi ukázala, ako na to: „Už aj to sa stalo.“

Bývalá slovenská slalomárka by chcela na preteky jazdiť viac, žiaľ, čas jej to nedovoľuje. „Jednoducho to neviem zladiť s osobným životom. Nemyslím si, že je to úplne práca pre ženu. Vyžaduje to veľa cestovania, ja mám navyše malé dieťa, tak si to ani veľmi neviem predstaviť. Ale vždy, keď môžem, za ňou rada prídem.“

Zuzulová nechýbala na pretekoch v českom Špindlerovom Mlyne, kde Dubovská skončila v prvom slalome na 21. mieste a v druhom na 18. mieste. V Česku Slovenka sledovala, okrem iných, aj Mikaelu Shiffrinovú, ktorá pevným krokom kráča za malým glóbusom za slalom, ale aj za veľkým glóbusom za prvenstvo v celkovom poradí.

„Mali sme spolu dobrý vzťah. Pamätám si, že som sa za ňu prihovorila na jednom Európskom pohári. Nezabudla na to a pamätá si to dodnes. Potom s ňou mám veľký zážitok z paralelných pretekov v Moskve. Spomienok máme veľa,“ hovorí Zuzulová, ktorá obdivuje, čo Shiffrinová dokázala v kariére.

„Je neuveriteľná. Úžasné, ako dlho sa drží na vrcholovej úrovni. Sledovať, ako preteká, napríklad už len na rozjazdách, je balzam na oči. A to ešte keby sa jej nestala životná tragédia pred tromi rokmi, neviem, koľko víťazstiev by mala,“ dodáva bývalá slovenská lyžiarka, ktorá nepochybuje, že Američanka prekoná rekord Ingemara Stenmarka v počte víťazstiev vo Svetovom pohári (86):

„Určite áno. Jej rekord už bude len veľmi ťažko prekonateľný.“