Mama rodáčky z Třinca opustila tento svet 22. februára. Osudnou sa jej stala autonehoda neďaleko Kraľovian v okrese Dolný Kubín. Dcéra Martina kvôli tejto tragickej udalosti neštartovala na nedávnych MS v Cortine d´Ampezzo, no v slalomových pretekoch v Jasnej na štarte nechýbala. „Boli to preteky venované len pre ňu, moju maminku. Dala som do nich všetky sily, ktoré mi v tomto ťažkom období zostali. Napokon bol z toho najlepší výsledok v kariére. Ten však zatienil fakt, že sa z neho nemohla tešiť moja mamina,“ smútila po 8. mieste Martina Dubovská.

Srdcervúce odkazy na pietnom miesto mamy Dubovskej si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Česká reprezentantka sa síce narodila v Třinci, no vyrastala v Liptovskom Mikuláši, ktorý jej len na skok od Jasnej. „Ten kopec poznám veľmi dobre, pravidelne na ňom trénujem, takže ho mám najazdený. Aj preto som sa na preteky v tomto stredisku veľmi dlho tešila, no nikdy som si nepomyslela, že to bude napokon za takýchto okolností,“ pokračovala Dubovská.

Sympatická lyžiarka sa po emotívnych pretekoch v Jasnej rozhodla, že absolvuje aj tri zostávajúce slalomy aktuálnej sezóny vrátane finále SP vo švajčiarskom Lenzerheide. „Maminka raz povedala, že moje radosť z pretekov dáva zmysel všetkému, čo je s tým spojené a už len preto sa oplatí žiť. Som presvedčená, že by si určite priala, aby som pokračovala v lyžovaní,“ zamyslela sa Martina Dubovská, ktorá ešte pred pretekmi v Jasnej zriadila v Demänovskej doline milovanej mame Zuzane pietne miesto, kde odvtedy pribudli desiatky odkazov a sviečok. „Verím, že ma bude i naďalej podporovať a chrániť, aj keď už iba z neba,“ dodala.

Podobný osud ako Martinu Dubovskú zasiahol počas uplynulej sezóny aj Mikaelu Shiffrinovú. Jej milovaný otec Jeff zomrel 2. februára po páde zo strechy vlastného domu, po čom sa fenomenálna Američanka stiahla načas zo scény. Do svetového pohára sa vrátila až po viac ako mesiaci.

Srdcervúce odkazy na pietnom miesto mamy Dubovskej si pozrite vo FOTOGALÉRII!