S ťažko situáciou začínajú bojovať, Švajčiari, ktorí nechali otvorené lyžiarske strediská aj hotely. Na rozdiel od Rakúska, kde zostalo všetko zavreté. Lenže aj naši západní susedia bijú na poplach a pohadzujú si dejiska svetového pohára ako horúci zemiak. Náhradu za Wengen Kitzbühel museli zrušiť pre 17 prípadov britskej mutácie koronavírusu, ktoré objavili v susednej dedine Jochberg.

„Tým, že sa zrušili preteky vo Wengene, tak Švajčiarsko ukázalo, kde je hranica pri usporiadaní pretekov v koronakríze. Ostatní organizátori a krajiny si to musia porovnať,“ napísal vo svojom stĺpčeku pre Blick odborník na lyžovanie Bernhard Russi. Inými slovami, ak je niekde vyššie percento nákazy ako vo Wengene, tak preteky sa musia zrušiť, pretože Wengen je od pondelka ukazovateľom korona-nebepečenstva, ktorý pochoval aj Kitzbühel.

I keď organizátori majstrovstiev sveta v Cortine d´Ampezo už oznámili, že šampionát bude bez divákov a s prísnymi podmienkami, tak ešte stále nemajú vyhraté. „Majstrovstvá sveta sú veľmi ohrozené. Cortina d´Ampezo patrí do provincie Veneto, ktorá je označená červenou farbou. Nemocnica, ktorá je najbližšie ku Cortine, sa nachádza v Toblachu v provincii Južné Tirolsko. V utorok tam mali 311 pozitívnych prípadov na 100-tisíc obyvateľov, čo je najviac z celého Talianska,“ pripomenul lyžiarsky reportér Andreas Vieder. Ak by sme to chceli porovnať so Slovenskom, tak je to rovnako, ako keby nám za deň pribudlo viac ako 15-tisíc nakazených.