Petra sa v nízkotatranskom stredisku zamerala v pondelok na tréning obrovského slalomu. Disciplína, v ktorej nemá v poslednom čase formu podľa svojich predstáv, jej priniesla do lyžiarskeho osudu aj inú nástrahu. Po nepríjemnom páde sa zdvíhala zo snehu so zakrvavenou tvárou. „Spadla som na vnútornú lyžu a následne som sa šúchala do ďalšej brány. Inštinktívne som si dala pred seba ruky a po náraze som si nimi vrazila do zubov. Bolo tam trošku krvi, no nič tragické sa zasa nestalo. Pre istotou som však utekala k svojmu zubárovi, keďže som mala pocit, že mám zuby trochu v inej pozícii. Ale našťastie sú celé,“ s úsmevom ozrejmila pre Audi FIS Svetový pohár 2021 v Jasnej Petra Vlhová.

Naša lyžiarska hviezda stála hneď na druhý deň opäť na kopci a svojmu telu dávala pre zmenu zabrať na slalomovej trati. „Mám na zuboch chránič. Trochu ma totiž bolia, rovnako ako nos a ústa, no nie je to zasa niečo, čo by ma obmedzovalo až tak, že by som nemohla trénovať,“ pokračovala Vlhová, ktorej to včera v slalome išlo ako po masle. „Rozhodne to je lepšie ako v obráku. V tom sa momentálne necítim vôbec dobre,“ dodala.

Petru Vlhovú čaká v nasledujúcich dňoch náročný program. Aj preto krátko po včerajšom tréningu sadla do lietadla, ktoré nabralo sme Taliansko. V stredisku Val di Fassa ju od piatku do nedele čakajú dvoje preteky super-G a jeden zjazd. Bezprostredne po nedeľňajších pretekoch sa vráti na Slovensko, kde sa chce už od pondelka pripravovať na Svetový pohár v Jasnej (6. - 7. marca).