Stáva sa to, ak nepretekáte v alpskej kombinácii! Pri tom ich až tak veľa v kalendári nie je. Minulý rok boli na programe štyri, ale išli sa iba dve v Crans Montane a Zauchensee. Pre dva fenomény posledných lyžiarských sezón je to trochu aj škrt cez rozpočet.

Nasadenie do alpskej kombinácie sa totiž určuje podľa Štartovej listiny Svetového pohára (WCSL) a do tejto listiny sa zarátavajú body z disciplíny za uplynulých 12 mesiacov. Vlhová síce išla obe spomínané kombinácie v minulej sezóne, ale v oboch prípadoch vypadla. Na druhej strane Shiffrinova v alpskej kombinácii neštartovala za posledné štyri roky ani raz. Vysoké štartové čísla sú teda ich chyba, ak si odmyslíme, že niektoré preteky zrušilo počasie. Keďže sa v tejto sezóne nešla ani jedna kombinácia, tak obom chýbajú body.

Pred Vlhovou, ktorej pridelil 23-ku až všeobecný ranking, sa tak dostali aj pretekárky z Ruska, Bosny a Hercegoviny či Austrálie. Kombinácia plánovaná na pondelok 8. februára sa mala ísť v opačnom poradí. Teda najprv by pretekárky absolvovali slalomovú časť a potom super G. Čo by Vlhovej a Shiffrinovej ako špecialistkám na slalom nevyhovovalo. S vysokými štartovými číslami by sa na rozbitej slalomárskej trati ich nádeje na medaily znížili. Na druhej strane nízke číslo v super G nemí byť tiež výhodou. Slovenská lyžiarka by o tom vedela hovoriť, keď s jednoutkou vypadla v Crans Montane. Či by to bol naozaj hendikep, by sme videli až na zjazdovke, ale našťastie kombináciu zrušili a momentálne sa hľadá náhradný termín. Rezervným dňom je pondelok 15. februára. Alpská kombinácia by sa mala ísť už v klasickom poradí po super G slalom.