Organizátori vo švajčiarskom Lenzerheide zrušili stredajší zjazd a aj štvrtkový super-G pre husté sneženie, respektíve hmlu. V oboch rýchlostných disciplínach patrila Lara Gutová-Behramiová k hlavným favoritkám na víťazstvo a bola to prakticky jej posledná šanca, ako skresať 96-bodovú stratu na Petru Vlhovú a zdramatizovať tak ešte boj o veľký krištáľový glóbus. 

Švajčiarska lyžiarka už v stredu po zrušenom zjazde neskrývala svoje sklamanie, no hovorila, že bezpečnosť je prvoradá. „Je to vždy škoda, keď sa nedá pretekať, no dalo sa očakávať, že padne takéto rozhodnutie. Bezpečnosť musí byť vždy na prvom mieste, nech je akýkoľvek tlak na dokončenie pretekov,” povedala Gutová-Behramiová pre skiactu.ch.

Lyžiari sa tak na finálovom podujatí Svetového pohára ešte ani nedostali na trať, no Gutová-Behramiová prekvapila svojimi vyjadreniami, že boj o veľký glóbus vlastne neberie až tak vážne. „Pravdupovediac som na zisk veľkého glóbusu ani nepomyslela a ani sa to teraz nezmení,” tvrdí Švajčiarka a dodáva, že na získavanie bodov mala celú sezónu: „Ak by som povedala, že jeden zrušený zjazd robí významný rozdiel, tak by to bola len výhovorka.”

Zastaví ju už len športová tragédia
Gutovú-Behramiovú môže aspoň tešiť malý glóbus zo super-G. Teoreticky môže stále vyhrať aj veľký glóbus, keďže v hre je ešte 200 bodov, no Švajčiarka sobotňajší slalom vynechá a reálne tak zabojuje už len o 100 bodov v nedeľňajšom obrovskom slalome, pričom na Petru Vlhovú stráca 96 bodov. Slovenku tak o historický úspech môže obrať už len športová tragédia.