Potom, ako sa rozišli jeho cesty so slovenskou lyžiarkou, trénoval Slovinku Metu Hrovatovú. Tá však kvôli zraneniu predčasne ukončila sezónu 2021/22 a o pár mesiacov definitívne ukončila kariéru. Magoni zo Slovinska zamieril do Rakúska ku Katharine Liensbergerovej, ani táto spolupráca však ovocie nepriniesla. Rakúšanka sa trápila a Talian napokon skončil v januári v strede prebiehajúcej sezóny.

„Dôvody? Technické, logistické a manažérske nedorozumenia. Začalo sa to po pretekoch vo Flachau,“ hovorí pre Šport24.sk Magoni o konci s Liensbergerovou. Tá si pritom ešte v novembri pochvaľovala vzťah a spoluprácu s ním. O niekoľko týždňov však bolo všetko inak.

„Nemali sme šťastie na dobré výsledky, a keď nemáte výsledky, v Rakúsku začnú na vás vyvíjať tlak zo všetkých strán. S toľkou nervozitou to začne byť ťažké. Rozhodli sme sa všetci spoločne. Výsledky neboli uspokojivé, tlak bol na maxime. Bolo treba niečo zmeniť,“ pokračuje Talian.

Otázka, ktorá po ďalšom neslávnom konci Magoniho pri lyžiarke visí vo vzduchu, je, v čom sa Vlhová líšila od Hrovatovej s Liensbergerovou, že s ňou Talian vydržal výrazne dlhšie. Problém podľa Magoniho bol inde ako v lyžiarkach. „Rozdiel nebol v lyžiarkach, ale v lyžiarskych zväzoch, ktoré majú odlišnú štruktúru ako súkromný tím. V súkromnom tíme naozaj môžete robiť to, čo chcete a po čom túžite, vo veľkých tímoch sa však musíte prispôsobiť mnohým veciam,“ hovorí pre náš denník.

Taliansky odborník si uvedomuje, že jeho pozícia po dvoch nezdaroch nie je jednoduchá, a tak budúcnosť neplánuje. „Absolútne nie. Naozaj si nemyslím, že budem mať nejaké možnosti vo Svetovom pohári po dvoch zlých rokoch. Myslím, že budem trénerom, akým som bol predtým, ako som sa dostal do Svetového pohára. Budem to robiť s vášňou,“ dodáva na rovinu.

Vlhová na tom nie je tak zle

Magoni, samozrejme, sleduje dianie vo Svetovom pohári a všíma si aj výsledky jeho bývalej zverenkyne. Vlhovej sa v tejto sezóne nedarí podľa predstáv. „Je jednoduché komentovať to zvonka, alebo vypichovať zlé veci, ale rešpektujem iných ľudí, najmä tých, ktorí niečo dosiahli a vyhrali. Pre Petru to nie je jednoduché, všetky dievčatá sú rýchle, úroveň stúpla. Myslím, že Petra na tom nie je tak zle,“ vyhlásil Talian.

S Petrou nemajú žiadny vzťah

Vzťah Magoniho a Vlhovej sa od ich rozchodu drží na bode mrazu. Potvrdilo sa to, napríklad, v Kranjskej Gore, kde slovenská lyžiarka prešla okolo svojho bývalého trénera bez pozdravu či očného kontaktu. „Nemáme medzi sebou žiadny vzťah. To, čo Petra napísala vo svojej knihe, je smerom ku mne veľavravné. Nie je k tomu čo viac povedať,“ hovorí Magoni.