Pozrite sa, čo nahnevalo Shiffrinovú v Jasnej, v GALÉRII

Shiffrinová skončila tretia, hoci prvé kolo vyhrala. Po pretekoch skritizovala organizátorov, že najskôr oslavovali jazdu slovenskej lyžiarky, ktorou sa dostala na prvé miesto a až následne sa vybrali opravovať bránku, ktorú Vlhová zdemolovala. Američanka, ktorá išla ako posledná na trať, tak podľa vlastných slov musela čakať pridlho, organizátori ju vraj chceli zdržať a rozhodiť.

Slová americkej lyžiarky spustili vlnu reakcií a analýz, ktoré rozobrali situáciu po jazde Vlhovej.

„Ja to poviem bez servítky a na rovinu: nebolo to prvýkrát, čo mali Američania nejaký problém. Mikaela jednoducho nevie prehrávať, už sa nám to potvrdilo x-krát. Naštvala všetkých členov nášho tímu vrátane Petry. To, že prerušenie pred jazdou vyvedie pretekára z koncentrácie, o tom nikto nepochybuje. Stalo sa to však aj Petre, myslím, že jej pauza trvala o nejakých dvadsať sekúnd menej ako Mikaelina. Peťa sa s tým dokázala vyrovnať, Mikaela nie,“ povedal pre Šport24.sk kondičný tréner Šimon Klimčík, podľa ktorého to, ako sa Shiffrinová prezentuje na sociálnych sieťach, nekorešponduje s realitou, s ktorou sa členovia Vlhovej tímu stretávajú na pretekoch.

„Môže ona na facebook a instagram vypisovať akokoľvek dlhé litánie a príspevky o tom, ako všetkým fandí, keď potom príde takáto situácia ako v obráku v Jasnej, a tam sa ukáže jej pravý charakter. Poviem k tomu len toľko. Nás to nijako neprekvapilo, lebo to nebolo prvý a určite ani poslednýkrát, čo sa po pretekoch riešilo niečo takéto v spojitosti s americkým tímom. Zase raz neuniesli prehru.“

Kriticky sa na adresu Shiffrinovej po pretekoch vyjadril aj hlavný tréner Vlhovej tímu Livio Magoni, ktorý už v minulosti neváhal adresovať americkému tímu ostré slová.

„Sú to ľudia, ktorí sa na vás budú usmievať a gratulovať vám, ale pri prvej možnosti by vám podrazili nohy. V tíme vieme najviac o tom, ako to v skutočnosti je a s akými vecami sa stretávame pri jej tíme, aj keď vnímame, že Mikaela má na Slovensku veľmi veľa fanúšikov. Samozrejme, my to nikomu nezazlievame, veď je to šport,“ tvrdí Klimčík.

Športovkyňa Shiffrinovej rangu by sa mala správať profesionálnejšie a kondičný tréner jej odporúča brať si príklad od Vlhovej alebo od Petra Sagana. V podobných situáciách sa podľa Klimčíka ukazuje profesionalita a skutočný charakter športovca.

„Prísť do cieľa a spýtať sa, či Petra potrebuje k víťazstvu takúto pomoc zo strany organizátorov, ktorí to podľa nej mali urobiť naschvál a prerušiť preteky, to mi príde veľmi úbohé pri športovkyni Mikaelinho rangu. Je to šampiónka, ale takto sa šampióni nesprávajú. V tomto sa mi páči Petra, ale aj Peter Sagan. Keď sa im niečo nepodarí, nehľadajú žiadne výhovorky, ale povedia na rovinu, že dnes sa stalo toto, alebo že jednoducho niekto bol lepší. Aj keď je športovec sklamaný a bolí ho to, tam sa ukáže to, aký je profesionál a že je športovec, ktorý nehľadá chybu v niekom inom, ale začne v prvom rade od seba, a tak by to malo byť,“ dodáva.