Vlhová predĺženie spolupráce potvrdila na konci marca v livestreame pre RTVS. „Budeme spolu pokračovať, už je to oficiálne. Dohodli sme sa na spolupráci do konca olympijských hier, čiže na dva roky,“ hovorila lyžiarka.

Teraz však prehovoril a odkryl detaily aj taliansky tréner. „Hoci táto doba nie je ľahká pre môj národ región a celú provinciu, nadišiel deň, keď som konečne rozhodol o svojej budúcnosti,“ začal rozprávanie Magoni v správe, ktorú poslal slovenským médiám, medzi nimi aj Šport24.sk.

Talian objasnil, že ponuka Petry Vlhovej nebola jediná. „Mal som dve veľmi lákavé ponuky od pretekárov z TOP 5 na svete, ale chcel som byť férový a úprimný, takže som čakal na Vlha tím, či sa pokúsi splniť moje požiadavky, pretože som chcel urobiť posledný krok k úspechom, ktoré si Petra zaslúži,“ vyhlásil.

Na snímke Livio Magoni v cieli druhého kola pretekov slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Kranjskej Gore.
Na snímke Livio Magoni v cieli druhého kola pretekov slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Kranjskej Gore.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Keďže Magonimu a Vlhovcom sa podarilo dosiahnuť dohodu, tréner podpísal kontrakt na dva roky, čo je u neho nezvyk. „Je to prvýkrát, čo som podpísal s niekým zmluvu na dva roky, ale vyzerá to byť pre mňa správne riešenie.“

Ciele si Magoni dáva tradične vysoké: zimná olympiáda v Pekingu 2022, majstrovstvá sveta v Taliansku 2021 a každoročný Svetový pohár, kde túži so Slovenkou získať veľký glóbus.

„Tím zostane v nezmenenom zložení, v roku 2022 uvidíme, či sa nám podarilo dosiahnuť ciele, ktoré sme si nastavili. Som šťastný za všetkých talianskych a najmä slovenských fanúšikov a za krajinu, ktorá je vždy veľmi prajná a milá ku mne a k môjmu tímu,“ dodal na záver Magoni.