Slalom bol jednoznačnou záležitosťou rakúskej lyžiarky Kathariny Liensbergerovej, ktorá pred druhou Vlhovou triumfovala s náskokom jednej sekundy. „Liensbergerová bola perfektná. Petra začala v prvej jazde s príliš veľkým rešpektom, strata 30 stotín na Katharinu bola teda spravodlivá. V druhej jazde urobila chyby tam, kde mala zrýchľovať a namiesto toho teda zostala v rovnakom tempe,“ hodnotil Magoni pre taliansky portál fantaski.it.

Pozrite sa, ako vyzeral prílet Petry Vlhovej na Slovensko:

Dve strieborné medaily z majstrovstiev sveta berie Talian pozitívne. „Dve striebra sú dobrá korisť, majstrovstvá sveta neboli našou prioritou,“ pokračuje Magoni, ktorý tvrdí, že celý tím sa už znova orientuje na Svetový pohár, v ktorom Petra Vlhová bojuje o veľký krištáľový glóbus:

„Hlavami sme už späť vo Svetovom pohári, v ktorom nás všetci začínajú pasovať do úlohy outsiderov proti Gutovej-Behramiovej. My však ideme preteky po pretekoch, stať sa môže čokoľvek.“

Vlhová si po svetovom šampionáte dlho neoddýchne. Na konci februára ju čaká trojdňový program v talianskom Val di Fassa, kde absolvuje dva zjazdy a jeden superobrovský slalom.