Zábery zaľúbenej Vlhovej a jej nového priateľa nájdete TU

Rodáčka z Liptova nezačala novú sezónu tak, ako by si želala. Zdravotné problémy a operácia ju obrali o týždne prípravy, čo sa tiež podpísalo na jej prvom štarte v Söldene, kde skončila štrnásta. Ďalší slalom vo fínskom Levi nedokončila. Prvý úspech prišiel v americkom Killingtone, kde v slalome skončila druhá. Lenže strata na víťaznú Shiffrinovú bola až 2,29 sekundy. Čo sa za tým skrýva?

Petra si pred pár mesiacmi našla priateľa, čo zrejme neprospieva jej výkonom. Michal Kyselica ju sprevádza na pretekoch aj sústredeniach a nie je vylúčené, že sa nedokáže plne sústrediť na tréning. Pred sezónou sa diskutovalo o tom, či Vlhová bude jazdiť aj rýchlostné disciplíny s cieľom získať prvenstvo v celkovom hodnotení Svetového pohára.

Jej tréner Livio Magoni je aktuálnou situáciou znepokojený. K výkonom Petry sa aj vyjadril: „Ak hlava nefunguje správne, tak sa nedá nič robiť. Len zlyžovala do cieľa a získala druhé miesto bez boja. Šla tak, aby zišla.“ Talian však ešte pritvrdil. „Nedokážem sa na ňu takto pozerať. Nepáči sa mi, aký prístup u nej vidím,“ uviedol pre denník Šport.

Štarty Vlhovej v novej sezóne

Sölden: obrovský slalom – 14. miesto
Levi: slalom – nedokončila v druhom kole
Killington: obrovský slalom – 6. miesto
Killington: slalom – 2. miesto