Gutová-Behramiová celkové poradie Svetového pohára už raz ovládla, keď sa z triumfu tešila v roku 2016. Teraz sa aj po nepríjemných zraneniach dostala Švajčiarka opäť do výbornej formy a v boji o veľky krištáľový glóbus je druhá za našou Petrou Vlhovou, na ktorú stráca len 42 bodov. Gutová-Behramiová v tejto sezóne žiari najmä v super-G, keď vyhrala doterajšie štyri preteky z piatich.

A práve v tomto je podľa sexi blondínky kameň úrazu. Tohtoročný kalednár SP zvýhodňuje podľa jej slov lyžiarky, ktorým sa viac darí v technických disciplínach než v tých rýchlostných. Vlhová odjazdila zatiaľ všetky preteky, kým Gutová-Behramiová v slalome nesúťaží, pritom ten je stále najsilnejšou disciplínou Slovenky. 

„Super-G je veľmi náročná disciplína. Nanešťastie, v kalendári je oproti iným disciplínam menej pretekov,“ posťažovala sa Lara pre blick.ch. Pohľad do kalendára jej dáva čiastočne za pravdu, kým slalomov je na programe až 9, zjazdov aj obrovských slalomov 8, super-G sa ide len 7-krát. Ostávajú tak ešte dve podujatia superobrovského slalomu, pričom Gutovú-Behramiovú v tejto disciplíne už prakticky nemá kto ohroziť a malý glóbus má prakticky istý.

Švajčiarka si je však zjavne vedomá, že už len ťažko dokáže ohroziť prvé miesto Petry Vlhovej a naša lyžiarka má vďaka tomu veľký krištáľový glóbus vo svojich rukách. Gutová-Behramiová však môže skvelú formu v super-G potvrdiť už v utorok na svetovom šampionáte. Výsledky z majstrovstiev sveta sa ale do poradia v Svetovom pohári nezapočítavajú.