Keď sa novinári na Bratislavskom hrade pýtali otca Petry Vlhovej po jej životnom úspechu, či Livio Magoni bude pokračovať, odpoveď bola jasná. Talian mal zmluvu s tímom Petry Vlhovej ešte na ďalšiu sezónu, ktorá sa ponesie v znamení zimnej olympiády. Keď však Igor Vlha povedal, že Livio ostáva, v tom čase na webe corriere.it vyšiel rozhovor, v ktorom Magoni svoju zverenkyňu doslova zvozil pod čiernu zem. 

Jeho slová naša hviezda zjavne nerozdýchala, čo priznal aj jej manažér Richard Galovič. Hoci Petru prakticky presviedčal celý tím, aby Magoni ešte ostal, najlepšia lyžiarka na svete v súčasnosti mu dala definitívne košom. A zdá sa, že konfliktov v medzi nimi nastalo viacero, pričom samotný rozhovor bol len povestnou čerešničkou na torte, ktorý mu zlomil väz. Vyplýva to zo slov Vlhovej brata Borisa, ktorý je manažérom tímu.

„Ťažko sme to znášali. Už sme sa ale nad to povzniesli. Nechcem sa k tomu veľmi vyjadrovať. Skončili sme jednu peknú päťročnú éru. Prišlo by to tak či tak. Bolo toho moc, Peťa bola na limite. Koniec nebol kvôli článku, ktorý bol publikovaný s Liviom. Ten bol už len ako perlička na záver,“ povedal Boris Vlha v rozhovore pre jedného zo sponzorov ich tímu. Zároveň prezradil, že nový tréner bude určite zo zahraničia: „Pracujem na tom s Mateom, s našim talianskym servisákom. Máme niečo rozrobené, píšu mi viacerí špičkoví tréneri. Chceme to uzavrieť do konca apríla.“