Hoci Vlhová ovládla prvé kolo, a tým pádom sa na štart toho druhého postavila až ako posledná, do cieľa napokon prišla na striebornej pozícii. Predbehla ju len Američanka Mikaela Shiffrinová, pre ktorú to bolo celkovo 69. prvenstvo vo svetovom pohári. „Škoda, robila som, čo som mohla, no nevyšlo to. Urobila som zopár chybičiek v jednej aj druhej jazde, čo Mikaela využila a napokon zaslúžene vyhrala. Mrzí ma, že som nedokázala potvrdiť pozíciu z prvého kola,“ skonštatovala bezprostredne po pretekoch rodáčka z Liptovského Mikuláša, ktorá v Jasnej zaknihovala 43. pódiové umiestnenie v svetovom pohári.

Naša lyžiarska hviezda sa v oficiálnych pretekoch na domácej pôde predstavila po piatich rokov, v roku 2016 obsadila v Jasnej v klasickom slalome 9. priečku. „Je to moje prvé pódium v Jasnej, čiže z tohto pohľadu som spokojná. Rozprávala som sa o tom aj s Mikaelou. Vedela, ako veľmi som chcela zvíťaziť, no bohužiaľ dnes to nevyšlo. Ona už nemá, čo stratiť, vyhrala zaslúžene,“ pokračovala Vlhová, ktorá v boji o veľký krištáľový glóbus skresala náskok na vedúcu Laru Gutovú na 107 bodov. A ako naša pretekárka zvládala tlak z domáceho prostredia? „Od rána až dovtedy, kým som pretekala cieľovú pásku druhé kola, som bola plne koncentrovaná. Bola som v akejsi svojej bubline, žiadny tlak som si tým pádom ani nepripúšťala,“ vysvetlila.

Švajčiarka sa v sobotňajšom slalome na štart nepostavila, v akcii bude v nedeľu, kedy je na programe obrovský slalom. „Teší ma, že som získala nejaké body, a hoci to nebolo maximum, jej náskok som skresala. To je najpodstatnejšie. Body, ktoré som získala, sú povzbudením pre moju hlavu. Zajtra je nový deň a rovnako ako dnes dám do pretekov obráku 120 percent,“ povedala Petra Vlhová, ktorú prvýkrát v sezóne mala v Jasnej osobnú podporu celej rodiny. „Rodina je pre mňa najviac, takže to pre mňa znamenalo veľmi veľa,“ dodala.