Tieto umiestnenia však nespôsobili, že Vlhovej by sa nedarilo počas celej zimy. Naopak, od Söldenu 2017 dosiahla dvanásť víťazstiev v súťažiach SP a v predchádzajúcom ročníku získala prvýkrát aj sezónne trofeje. O body sa tentoraz nebude bojovať na novembrových a decembrových podujatiach v americkom Killingtone a kanadskom Lake Louise ani v kombinácii, no Vlhovú to krátko pred štartom nevyrušuje: "Vôbec sa nad tým nepozastavujem, koncentrujem sa jedine na prvé preteky. Snažím sa myslieť vždy len na najbližšie preteky. Ciele do sezóny sú také isté ako každý rok, podávať čo najlepšie výkony, cítiť sa dobre na lyžiach a víťaziť."

S týmito víziami a nárokmi ambiciózneho talianskeho trénera Livia Magoniho sa Slovenka chystala aj v lete. Dopriala si iba týždňový odpočinok v auguste. "Príprava bola celkom dobrá, korona nás nejako neovplyvnila, absolvovali sme všetko, čo sme mali v pláne. Myslím si, že som pripravená celkom dobre, uvidíme, čo to bude v sobotu. Zameriavali sme sa najmä na techniku, aby sme ju zlepšili v porovnaní s predchádzajúcou sezónou. Trénovali sme najmä v Taliansku, potom v septembri aj v Rakúsku. Asi som mala šťastie, že som bola na Slovensku, mohla som sa pohybovať a aj vycestovať. Začiatkom júna sme išli do Talianska, celé leto sme sa pripravovali, ako keby ani nebola korona," dodala Vlhová.

Pozornosť patrila predovšetkým jej najsilnejším disciplínam, no venovala sa aj rýchlostným, v ktorých už naznačila svoje možnosti v minulej zime: "Trénovali sme ich trošku viac, ale nie do takej miery ako slalom alebo obrovský slalom. Ťažko povedať, či som sa zlepšila, uvidíme v pretekoch, či to malo nejaký význam."