Prvým krokom bude tradične ľadovcová ouvertúra v rakúskom Söldene, kde sa Vlhovej v minulých rokoch príliš nedarilo. Vlani obsadila v otváracom obrovskom slalome ako úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne štrnástu priečku. Limitovali ju zdravotné ťažkosti, momentálne je v lepšom rozpoložení: "Zdravotne som na tom dobre, mám trošku problémy s kolenom, ale nie sú také, aby ma obmedzovali na lyžiach. Už sa teším, že začíname. Som pokojná, ešte mám pár dní, po tréningu si oddýchnem a ideme na to. Uvidím, ako sa budem cítiť." Lyžiarky majú prvé kolo sobotňajšej súťaže na programe o 10.00 h, druhé sa začne o tri hodiny neskôr.

Rettenbach je jeden z mála svahov v kalendári SP, na ktorom súťažia ženy aj muži. "Sölden je veľmi ťažký kopec a sú na ňom veľmi ťažké preteky. Od štartu do cieľa si treba dávať pozor na všetko, uvidíme, aká bude podložka. Je to veľmi náročné ako každý rok, budem sa snažiť podať čo najlepší výkon," povedala 25-ročná Slovenka. Na úvodnom podujatí sa nestretne s Mikaelou Shiffrinovou.

Veľká americká súperka sa rozhodla neštartovať v Söldene pre zranenie chrbta: "Je to jej rozhodnutie, určite si však musím dávať pozor na všetky súperky. Každý rok sem prichádzam s najvyššími cieľmi. Určite chcem podať lepší výkon ako v minulých rokoch," zdôraznila Vlhová, ktorej najlepší výsledok v söldenskom "obráku" je ôsma pozícia z roku 2016, nasledovali šestnáste miesto, diskvalifikácia a vlaňajšia "nešťastná štrnástka".

Článok pokračuje na druhej strane...