Naša lyžiarska hviezda trávi momentálne čas na Liptove, kde sa aj v stredu dočkala vytúžených malých glóbusov za celkový triumf v hodnotení slalomu a paralelných disciplín Svetového pohára. Krátko nato v rozhovore pre RTVS prezradila, že za ne vďačí najmä priateľovi Michalovi: „Keď sme spolu začínali, on ani nevedel, do čoho poriadne ide. Lyžovanie totiž vôbec nesledoval, prakticky ani netušil, kto som. To bolo moje veľké šťastie, asi preto sme spolu. V mojom živote ovplyvnil v podstate všetko najlepšie, ako vedel a som mu vďačná za to, že je vždy pri mne a stále ma podporuje, veď nevynechal ani jedny preteky Svetového pohára,“ rozhovorila sa Petra Vlhová.

Pre našu lyžiarku to bol prospešný životný krok: „Musela som si nájsť taktiež nejaký iný systém. Mala som predtým pár vzťahov, ale nikdy to nebolo také ako s Miškom. Išlo o to, aby som sa aj ja v určitých veciach nastavila inak. No pravda je taká, že láska mi prospela v najlepšom slova zmysle a všetko je tak, ako má byť... A dva glóbusy sú doma,“ pokračovala.

Pri otázke, ako sa s Michalom spoznali, žiarila šťastím, no odpoveď bola stručná: „Nikdy som to nikde verejne nepovedala a nie som si istá, či chcem svoje súkromie rozoberať. Možno, keď na to príde vhodný čas, odhalím viac. Teraz poviem len toľko, že to bola láska na prvý pohľad. Videli sme sa raz v živote a odvtedy sme stále spolu,“ zakončila najlepšia slovenská športovkyňa za uplynulý rok.

S Michalom Kyselicom to vraj bola láska na prvý pohľad.
S Michalom Kyselicom to vraj bola láska na prvý pohľad.
Zdroj: Michal Smrčok

S trénerom Magonim do ZOH 2022

Petra Vlhová bude pokračovať v úspešnej spolupráci s talianskym trénerom Liviom Magonim. „Dohodli sme sa na spolupráci do konca olympijských hier, čiže na dva roky. Obaja sme chceli pokračovať, ale boli tam aj iné veci. Aj tie sme vyriešili,“ ozrejmila slovenská lyžiarka.