V noci má byť podľa agentúry APA zamračené a mierne snežiť. V stredu popoludní sa očakáva premenlivé počasie s 20 až 25 centimetrami čerstvého snehu v priestoroch štartu. Jury Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) a organizátori podujatia preto rozhodli o presunutí alpskej kombinácie na pondelok, v tento deň sa teda uskutočnia súťaže všestrannosti mužov i žien.

Utořňajší super-G, v ktorom mala štartovať aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová, zrušili po tom, ako sa nad svahom Olympia delle Tofane usadila hmla v hornej časti a po snežení aj ona významne zasiahla do plánu šampionátu. Oba superobrovské slalomy sa pôjdu vo štvrtok tak, ako sa mali ísť spolu v utorok. V piatok sú na programe prvé dva tréningy zjazdu, v sobotu absolvujú kráľovskú disciplínu ženy a o deň neskôr muži.

Výrazné zmeny v harmonograme MS robia starosti všetkým štartujúcim, predovšetkým však krížia plány pretekárkam ako Petra Vlhová. Plánovala štartovať v piatich zo šiestich individuálnych súťaží a po prvých dvoch (kombinácia a super-G) sa chystala ísť do Jasnej pripravovať sa na točivý program druhého týždňa. Ak sa uskutočnia všetky jej súťaže podľa plánu, interval 5 štartov sa zúži na 10 dní.