Ďalší dôležitý článok realizačného tímu je brat Boris. S Petrou vyrastal, spolu trénovali v lyžiarskom klube v Jasnej a už od juniorských čias sa podieľal na jej najvýznamnejších úspechoch. Pomáhal jej so servisom lyží, bol dôležitou psychickou podporou: "Aktívne som pri Peti desať rokov. Po slalome v Lenzerheide mi prebehlo hlavou, čo všetko sme spolu zažili. Blysli sa mi všetky dobré emócie i zlé momenty, po ktorých to Peťa nevzdala. Vtedy som stál pri nej a podporil ju, aby bojovala, že to má význam. Nikdy sa netreba vzdávať, ale ísť si stále za svojím snom. A teraz vidíme výsledok." Na ten je hrdá aj mama Zuzana: "Je úžasné, čo naša dcéra dosiahla. Sme veľmi radi. Určite som hrdá na všetkých, na celý tím, aj na manžela, ktorý ho vyskladal. Sme všetci šťastní a hrdí."

Nová lyžiarska kráľovná vidí za svojím úspechom tvrdú prácu všetkých ľudí, ktorí pri nej stoja. Vďaka nim sa namiešal ten správny víťazný mix: "Keby som nemala Borisa, nebola by som v takej pohode na štarte. Bez rodičov by som tu nebola. Bez dobrých servismanov by mi nemal kto pripraviť dobré lyže. Mohla by som jazdiť, koľko chcem a takéto výsledky by som nikdy nemala. Výbornú robotu odviedla aj moja mentálna koučka, ktorá ma pripravila z mentálnej stránky. Pomáha mi veľa ľudí, vďaka nim som tam, kde som. Vodca toho všetkého je Livio Magoni, má obrovskú zásluhu na zisku veľkého glóbusu. Bol to jeho veľký cieľ, priviezť ho na Slovensko. Veľmi sa z toho tešil."

Vlhová verí, že zisk krištáľovej trofeje bude obrovskou inšpiráciou pre mladých, že sa na lyžovanie vrhne viac detí a pomôže to tomuto športu. A to pod gesciou Zväzu slovenského lyžovania (ZSL), do ktorého prestúpila. "Verím, že Zväz slovenského lyžovania bude mojím novým zväzom. Som šťastná, že môžem byť vzorom, najmä pre deti a mládež, pretože to je naša budúcnosť. Dúfam, že bude čo najviac detí lyžovať, že ich to bude baviť. A že budú vidieť, že aj keď to niekedy nejde, že sa oplatí stále bojovať. Život je aj o tom, že človek zažije aj pády, ale vyhrá ten, kto sa nikdy nevzdá a bude bojovať do konca. Chcela by som, aby toto ľudia vedeli a aby mali vo mne dobrý vzor. Mňa teší, keď môžem robiť ľuďom radosť."