"Rodina je pre mňa základ všetkého. Bez rodičov by som nemala žiadne takéto výsledky. Mrzí ma to, ale na Slovensku nemá športovec bez rodičov, ktorí obetujú úplne všetko a dajú do toho neskutočné peniaze, žiadnu šancu využiť svoj talent. Rodičia pre mňa znamenajú všetko. Vďaka nim dokazujem, že som najlepšia na svete," zdôraznila čerstvá celková víťazka Svetového pohára 2020/2021.

Šéf úspešného tímu je otec lyžiarskej hviezdy Igor Vlha. Ten pred piatimi rokmi urobil dôležité rozhodnutie, keď u Petry nečakane skončil tréner Ivan Iľanovský a na jeho miesto angažoval Livia Magoniho. Taliansky kouč v minulosti priviedol Slovinku Tinu Mazeovú k veľkému glóbusu a u Vlhovej rýchlo spoznal potenciál, že by sa jej mohol podariť dosiahnuť rovnaký úspech. A ten prišiel, po sobotnom slalome v Lenzerheide bol zisk trofeje na svete. To, že putovala na Slovensko, bola v lyžiarskom svete nečakaná vec. Viaceré alpské veľmoci nevedeli stráviť, že im trofej uchmatla reprezentantka z malej lyžiarskej krajiny.

"Mnohé veľké tímy nám ani negratulovali," prezradil Igor Vlha: "Je to u nich prirodzené. Oni nás tak berú. Podľa nich bolo nereálne, aby niekto zo Slovenska mohol získať veľký glóbus. Považovali to za nemožné. V rakúskom tíme pracovalo 22 ľudí, v našom šesť. Je to prirodzené, že na vás budú zazerať a nie vás chváliť. Neviem, aký majú systém, ale asi sme im to všetko nabúrali. Nejaká rodina zo Slovenska prerušila hegemóniu Talianov, Francúzov, Nemcov, Švajčiarov a Rakúšanov. Je to tak."

Článok pokračuje na druhej strane...