„Ak budeme pokračovať tak ako doteraz, tak Lara Gutová Behramiová vyhrá svetový pohár,“ vyhlásil Magoni pre Blick.ch. Nie je to však o tom, že by vlastnej zverenkyni neveril. „Túto zimu sme urobili veľa chýb a ľudia na Slovensku už reptajú. Snom celého národa je, že Petra vyhrá veľký krištáľový glóbus. Minulú sezónu sa nám to nepodarilo a teraz je tlak ešte väčší,“ vysvetlil tréner, ktorý pred sezónou rátal so súperkami ako Gisinová, Bassinová či Brignoneová.

Pred sobotným slalomom v Jasnej strácala Vlhová na Gutovú Behramiovú 187 bodov. „Pred rýchlostnými pretekmi vo Val di Fassa som rátal, že strata 150 bodov by bola v poriadku. Teraz je väčšia. Od tejto chvíle sú každé preteky Petru ako o medailu. Nemôže si dovoliť urobiť chybu,“ vyhlásil taliansky tréner a dodal: „Všetko by sa to mohlo zrútiť jednou chybou a je ťažké s týmto pretekať.“

Pred podujatím vo Val di Fassa padla na tréningu spadla a musel vyhľadať zubára. „V prvých pretekoch vo Val di Fassa mala veľké bolesti, ale už je to lepšie,“ priznal Magoni. Vlhová aj s bolesťami je odhodlaná ísť každé preteky svetového pohára. „Možno sme mohli preskočiť jedny alebo dvoje pretekov, aby sme dobili baterky. Rovnako ako Shiffrinová. Stále som sa ale pýtal Petry, či je unavené, povedala nie. Fyzicky je na tom dobre, ale únavu má v hlave,“ zakončil tréner.