Minulý sezóna sa skončila v marci, Wikströmová pridala v apríli na sociálnu sieť fotku z tréningového kempu z testovania lyží. V lete zapĺňali jej účet na instagrame zábery nielen z dovolenky, ale aj z tvrdej prípravy v posilňovni či na bicykli. Pred pár dňami pridala príspevok, v ktorom oznámila správu o konci.

„Lyžovanie znamenalo celý môj život. Bláznivý životný štýl, ktorý som bola rada, že som mohla mať. Som vďačná za všetky roky v tomto cirkuse a za to, že som mala možnosť nazývať to mojou prácou počas takej dlhej doby,“ napísala Švédka na instagrame.

Mnohí podľa nej vidia len tie dobré stránky, ktoré lyžovanie prináša. „Je za tým veľa tvrdej práce. Cestovanie viac ako dvesto dní v roku, krv, slzy, ale aj smiech. Naučila som sa viac, ako som si mohla predstaviť a oveľa viac ako len lyžovať.“

Náročný život lyžiarky mal dopad nielen na fyzický stav Wikströmovej, ale aj psychický. „V poslednom čase som pri tomto životnom štýle bojovala s duševným zdravím. Vždy som si hovorila: kým to budem milovať a bude ma to baviť, budem pokračovať. Už to tak nie je a mrzí ma to. Z času na čas ma pobolieva telo, už nechcem tak riskovať ako predtým a to so sebou berie tú zábavnú časť. Rozhodla som sa teda začať novú kapitolu,“ dodala švédska lyžiarka.