Machytka pred štartom novej sezóny o celej veci verejne prehovoril a uviedol špekulácie na pravú mieru. Z medializovaného prestupu nakoniec nič nebolo a český servisman ostáva aj naďalej u Ester Ledeckej. „To, že o moje služby prejavila (Vlhová - pozn. red.) záujem, bolo príjemné. Ponuku som dostal počas finále sveťáku v Lenzerheide. Človeka to veľmi poteší, keď má o vás záujem najlepšia lyžiarka na svete. Ale som trochu nacionalista a nebudem klamať, boli tam aj osobné problémy v jej tíme s bývalým trénerom, ktorý mi ako prvý spoluprácu ponúkol. Potom to celé vyšumelo,“ povedal Machytka pre isport.cz. 

Z jeho slov tak vyplýva, že Machytku oslovil ešte Livio Magoni, ktorý však po sezóne ako tréner Petry Vlhovej skončil. „Potom sme si už nikdy nesadli a už som ani nemal záujem, pretože sme sa s Ester po sezóne stretli v Prahe a dohodli sa na pokračovaní spolupráce,“ priblížil servisman českej obojžívelníčky, ktorá v tejto sezóne bude okrem lyží súťažiť už tradične aj na snouborde. 

 Keby sa aj tím Petry Vlhovej po Magoniho odchode napokon snažil Machytku zlanáriť na svoju stranu, nepochodili by. „V tej chvíli mala Petra plnú hlavu starostí s hľadaním nového trénera, takže z jej strany tam už nebola ďalšia komunikácia. Čiže pre mňa to bolo jednoduché rozhodovanie, ale aj tak by to vyhrala Ester,“ dodal český servisman.