Vlhová zažila poriadne divoké mesiace, keď tesne po najväčšom úspechu svojej kariéry nečakane ukončila spolupráca s trénerom Liviom Magonim. Povestným klincom do rakvy bola jeho kritika len pár hodín po tom, čo Petra získala veľký krištáľový glóbus. Našu lyžiarku od tejto sezóny povedie Švajčiar Mauro Pini a ostrý štart ich čaká už túto sobotu v rakúskom Söldene, kde je už tradične na programe obrovský slalom. 

„Mám za sebou kvalitnú prípravu, cítim sa vynikajúco, no ako na tom naozaj som, ukážu až samotné preteky. Každopádne, na súťažný kolotoč sa veľmi teším, sama som zvedavá, ako to celé vypáli,“ povedala Vlhová nedávno na tlačovke pred štartom nového ročníka. Slovenská hviezda však okrem víťazstiev už niekoľko rokov po sebe slušne navyšuje aj svoje bankové konto vďaka odmenám za jednotlivé umiestnenia. 

Petra v posledných sezónach logicky obsadzuje aj najvyššie priečky v hodnotení prize money, no napriek tomu, že vlani ovládla celkové poradie SP, v zárobkoch skončila druhá za najväčšou rivalkou Larou Gutovou-Behramiovou. Vlhová však zarobila najviac v doterajšej kariére, pričom vo svojich začiatkoch medzi svetovou špičkou zarabála oproti súčasnosti prakticky omrvinky. Naša športovkyňa si doteraz len vďaka lyžovaniu zarobila 1 487 105 eur po prepočte zo švajčiarskych frankov, keďže lyžiarom sa udeľujú odmeny práve v tejto mene. 

Koľko Petra zarobila v každej sezóne? Sumy nájdete na ďalšej strane!