V sobotu po zjazde deklarovala útok na pódium, no vyhlásila, že spokojná bude aj s umiestnením v prvej desiatke. V Super G to pre ňu bolo náročné nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke.

„S ohľadom na to, ako som sa cítila pred štartom a aké som mala pocity počas jazdy, som spokojná. Úprimne, nemyslela som si, že to dnes bude také ťažké, hlavne po mentálnej stránke. Videla som, ako predo mnou spadla Viki (Rebensburgová) či Sofi (Goggiová). Bolo náročné sa koncentrovať a ísť do toho naplno,“ hovorila po pretekoch Vlhová pre RTVS.

Deviate miesto dosiahla na trati, s ktorou spolu s ostatnými pretekárkami poriadne bojovala. Super G nedokončilo sedemnásť pretekárok, ťažké pády utrpeli spomínané favoritky Rebensburgová a Goggiová. „Snažila som sa ísť naplno a dať do toho všetko, ale dnes to bolo ťažké. Trať je veľmi hrboľatá, navyše je na nej tieň a nič nebolo vidno, takže to bolo aj trochu nebezpečné,“ pripomenula Vlhová.

V jednej z pasáží jej dokonca lyže vyleteli až príliš a mohla sa pridať k skupine lyžiarok, ktoré trať nedokončili. „V každej bránke som cítila, že mi lyže lietajú a som na hranici. Musím si pozrieť v pokoji celú moju jazdu znova. Keď je trať hrboľatá, človek nemá žiaden pocit, pretože mu veľmi trasie lyžami a len ide dole čo najrýchlejšie.“

Slovenke nepomohla ani situácia tesne pred jej štartom. Práve pred Vlhovou išla Goggiová, ktorá po páde skončila v ochrannej sieti a štart našej lyžiarky sa o niekoľko minút posunul. „Dlho sa mi to už nestalo. Akurát som si zapla lyžiarky, dala päsť s bratom, zrazu mi oznámili, že musím ešte počkať. Musela som sa teda vyzuť. Snažila som sa koncentrovať na moju jazdu a nie na to, čo sa udialo pred ňou. Musela som silno zapracovať v hlave, napokon som to celkom zvládla. Mám ďalšie body, ideme postupne krok za krokom.“