Štafetu rozbiehala Paulína Fialková, ktorá vo vytrvalostných pretekov skončila na skvelom 5. mieste. Počas behu sa držala medzi špičkou pretekov a k streľbe v ležmo si ľahala ako štvrtá. Na strelnici však prišla hotová katastrofa. Paula z ôsmych výstrelov zostrelila len jeden terč a bežala štyri trestné kolá.

FOTO Francúzska krasokorčuliarka prežila počas vystúpenia nočnú moru: Jej prsník teraz obdivuje celý svet!

Aj keď bežecky to na trati nevzdávala, tak jej strata na vedúce pretekárky sa prehlbovala a prišla ďalšia rana. Na streľbe „v stojke“ pridala ďalšie dve trestné kolá a strata sa prehĺbila. Po šiestich kilometroch odovzdávala so stratou takmer šesť minút. V cieli jej pripočítali ďalšie dve trestné minúty za to, že neodkrúžila všetky trestné kolá.

Američania majú pred zápasom so Slovenskom strach: Našim hokejistom odmietajú podať ruky!

„Neviem, čo tá ležka. Odchádzala som z nástrelu s tým, že je to dobré nastavené a že musím reagovať na vietor. Aj som reagovala, ale proste to nepadalo. Zmocnil ma pocit bezradnosti, že čo mám spraviť, Proste neviem, pokazila som to celému tímu. Musím sa za to ospravedlniť,“ rozprávala so slzami v očiach pre RTVS Fialková, pred ktorou aj tak klobúk dolu, že sa v takejto vypätej situácii postavila pred kamery. Slováci nakoniec preteky nedokončili. Kuzminovú dobehli súperky o kolo a podľa pravidiel musela z pretekov odstúpiť.

Prvé slová Fialkovej v cieli (zdroj RTVS):

Nečakane tvrdé slová od bývalej olympioničky: Víťazstvo patrí Kuzminovej, nie Slovensku!

Slovenskí hokejisti dieru do sveta neurobili: USA nám pripravili najtvrdšiu prehru na olympiáde!

FOTO Sexi kópia Angeliny Jolie získala na olympiáde bronz. Teraz jej ho asi zoberú! Za všetko môže jej manžel