Vlhová v závere predposlednej jazdy poškodila bránku, ktorú museli organizátori opravovať. Shiffrinová, ktorá mala ísť na trať ako posledná v poradí, skritizovala organizátorov, že im to trvalo pridlho a na trať sa zámerne vybrali neskoro, aby ju rozhodili.

Podľa Velez-Zuzulovej sa zbytočne veľa času venuje Shiffrinovej slovám namiesto toho, aby sa pozornosť upriamila na Vlhovej triumf.

„My sme veľmi zvláštna krajina. Ešte koľko budeme riešiť, čo povedala Američanka? Riešte radšej, že Petra vyhrala. Neviem, či si Slovensko niekedy bude vedieť vážiť a oslavovať svojich športovcov a nedávať viac energie do káuz ako samotného športovca! A kto má pocit to rozoberať ešte ďalej, pozrite si záznam a Petrinu jazdu, bola najlepšia! Myslíte, že keby sa to stalo Petre v zahraničí, budú tomu venovať toľko času ako my na Slovensku?“ napísala rozhorčene Velez-Zuzulová na sociálnej sieti.

Bývalú lyžiarku zarazilo aj privítanie Shiffrinovej po prílete na Slovensko pred pretekmi, najmä v porovnaní s tým, ako z majstrovstiev sveta prišla Vlhová. Američanku privítali tóny jednej z jej obľúbených piesní od Ludovica Einaudiho, ktoré hral na popradskom letisku klavírista.

„A možno ešte jedna vec ma tak zarazila. Petra keď prišla domov z majstrovstiev sveta, prečo tiež nehral klavír? Myslíte, že Petra keď príde niekde na preteky, že ju takto vítajú? To mi prišlo veľmi nešťastné. Oslavujme našich a nie konkurenciu, preboha!“ dodala Velez-Zuzulová.